Серед інфікованих шестеро – діти, повідомляє місцеве видання "НикВести". Більшість хворих з діагнозом гепатит А проживають у Заводському районі Миколаєва.
Читайте також: Гепатити А, В і С: симптоми, лікування, профілактика
У Миколаївській обласній інфекційній лікарні завал – відділення №1 майже заповнене хворими на гепатит А, лікарі і медсестри бігають, нічого не встигаючи. "Бракує для всіх штативів для крапельниць, такого ще не було", – кажуть медсестри,
– описав ситуацію в інфекційній лікарні Миколаєва журналіст Андрій Лохматов.
Більшість хворих споживали очищену воду, придбану у пунктах розливу. Втім, достовірної інформації, що стало джерелом зараження гепатитом А – вода з-під крану чи очищена вода, яка продається у місті – поки немає. Про це в коментарі виданню "Преступности.НЕТ" повідомив заступник головного санітарного лікаря Миколаївської області Олександр Ігнатенко.
Читайте також: МОЗ опублікувало граничні ціни на безкоштовні ліки: доповнений список
"Питна вода з кранів чи з точок розливу, чи з точок доочистки – ми зараз якраз з цим розбираємося. Попросили, щоб підключилася одеська лабораторія. Зараз домовляємося, скільки проб, куди, що і як. Хочемо зрозуміти, звідки відбирати цю воду. І повеземо туди, щоб вони провели дослідження", – розповів Ігнатенко.
У Миколаївській ОДА 3 січня провели оперативну нараду у зв'язку з ситуацією. В обладміністрації заявили, що підвищення захворюваності гепатитом А у Миколаєві є сезонним явищем. "Так, у 2016 році захворіло 58 осіб, з них 35 – діти; у 2017 році захворіло 43 особи, з них 12 дітей", – прозвітували в ОДА. А міській раді Миколаєва рекомендували розглянути можливість тимчасового закриття точок розливу води до з’ясування результатів усіх експертиз.
Втім, Олександр Ігнатенко спростував версію про сезонність захворювання: "Я не можу зараз сказати, що тут зіграла на руку якось сезонність. Це в старі часи, коли після дощів змивалася "фекалка", потрапляла в водопровідні труби, тоді малася на увазі сезонність. Коли паводок починався і було можливе попадання вірусу в джерела води. Для цього повинні бути певні передумови. На сьогоднішній день передумов таких немає".
Читайте також: Як знайти ліки, яких "немає", і добитися від лікарів гарантованого державою лікування