Кілька днів тому на гуртовому ринку "Сіньфаді" виявили спалах коронавірусу. Епідеміолог з центру по профілактиці й контролю захворювань Пекіну Ян Пен вважає, що його могли завести з Європи, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на South China Morning Post.

До теми У Китаї повторний спалах коронавірусу: знову через продовольчий ринок

Ян Пен розповів, що на це вказує початковий аналіз геному, але фахівцям все ще необхідно встановити весь ланцюжок заражень.

Люди могли заразитися шляхом контактування з зараженими морепродуктами або м'ясом на ринку, а потім розповсюдили вірус далі,
– сказав він.

Втім, іншою версією коронавірус міг потрапити на харчові продукти від хворого, який чхав і кашляв, після чого розповсюдитись по території ринку повітряно-крапельним шляхом.

Що відомо про спалах COVID-19 на ринку в Пекіні

  • В Пекіні впродовж цілих 55 днів не фіксували поширення інфекції, допоки хворобу не виявили у людини, яка нікуди не мандрувала та не контактувала з людьми, які повернулися до столиці.
  • Нещодавно у місті виявили 79 нових хворих на COVID-19 і всі пацієнти пов'язані з цим ринком. Ще 2 випадки, пов'язані з ринком, зареєстрували в провінції Ляонін і ще 3 – в Хебей.
  • Для того, щоб стримати поширення вірусу, влада Пекіну заблокувала 10 житлових кварталів в районі ринку і почала тестувати населення на наявність захворювання.
  • Тих людей, які впродовж минулих 14 днів ходили на "Сіньфаді", закликали самоізолюватися.
  • 70% персоналу вже протестували на наявність коронавірусу, але ні в кого хворобу не виявили.
  • У зв'язку з ситуацією, влада зняла Чжоу Юйцина з посади заступника голови району Фентай – його звинуватили у неуважності в роботі з профілактики та запобігання поширенню COVID-19.