Лікарняний по самоізоляції українці можуть оформити на 14 днів. Про це розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю "Радіо Свобода".

До теми Майже на 170 тисяч зросла кількість лікарняних: яку суму компенсації сукупно отримали українці

"Це була наша ініціатива. Тому що, коли ми почали розглядати, як розірвати ланцюжок захворюваності. Ми зрозуміли, що може бути в родині людина, яка хвора, і щоб далі не йшло, то треба, щоб ця людина ізолювалася", – пояснила вона.

Є ж безсимптомні, а є, що люди не хворіють, і тому була запроваджена програма лікарняних по самоізоляції. Вона працює. Там 70 тисяч виплачених лікарняних. Вони йдуть 50% від середнього доходу людини,
– сказала Лазебна.

За її словами, є конкретний перелік дій, як оформити такий лікарняний. Окрім цього, така функція допомагає державі.

"Звертатися треба до сімейного лікаря, казати, що у мене хвора у родині людина, ми в одному приміщенні живемо. І буде оформлюватися лікарняний по самоізоляції", – додала вона.

Як можна отримати допомогу через самоізоляцію

  • Оплачуваний лікарняний по самоізоляції видають людини, які працює та безпосередньо контактувала з хворим на COVID-19.
  • Грошову допомогу можна отримати на підставі лікарняного листка. У ньому лікар повинен зазначити причину непрацездатності за кодом 11.
  • Такий лікарняний під час карантину можна отримати дистанційно – людина просто повинна зателефонувати до свого сімейного лікар