Загалом у минулому місяці до Фонду надано на оплату 565,2 тис. листків непрацездатності проти 395,4 тис. у жовтні. Про це інформує пресслужба ФССУ.

Читайте також Пів України потрапляє під пріоритетну вакцинацію від коронавірусу, – ЦГЗ

За підсумками листопада 2020 року, Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку із травмою або хворобою, у тому числі COVID-19, на суму 1,8 мільярда гривень. Це на 0,6 мільярда, або 50%, більше, ніж у жовтні,
– йдеться у звіті.

Чому зросла кількість лікарняних

У відомстві пояснили значне зростання кількості лікарняних з осені сезонним спалахом респіраторних хвороб, потребами у догляді за хворими дітьми, ізоляцією у випадку контакту з людьми, що захворіли на COVID-19, а також безпосереднім інфікуванням коронавірусною інфекцією працівниками.

Так, наприклад, у жовтні у порівнянні з вереснем видатки Фонду на компенсацію застрахованим особам втраченого за час лікування заробітку зросли на 38,7%, або на понад 0,3 мільярда гривень.

Що відомо про лікарняне у випадку COVID-19

  • Для закриття лікарняного не обов'язково мати негативний ПЛР-тест.
  • На лікарняному після COVID-19 можна перебувати до місяця.
  • Роботодавець не може відмовити працівнику у виході на самоізоляцію.
  • Держава повинна оплатити лікарняний, якщо людина перебуває на самоізоляції внаслідок контакту із хворим на COVID-19 родичем.

Більше про це Оплата лікарняних людям, у яких підозрюють коронавірус: кому, за яких умов та скільки