Гострий гепатит С в українців у 2020 році було зареєстровано у 139 людей. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

Читайте також Коли розпочнуться медичні закупівлі ліків: відповідь МОЗ

У порівнянні з минулим роком в Україні було зафіксовано 473 випадки гострого гепатиту С. З них 12 у дітей віком до 17 років.

"Хронічний гепатит С було зареєстровано у майже 6 000 людей, з них 25 – серед дітей віком до 17 років", – додали в Центрі, описуючи ситуацію за 2019 рік.

За даними ВООЗ, 71 мільйон людей у світі страждає на хронічну інфекцію вірусу гепатиту С.

Що таке гепатит?
Захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Вірус може спричиняти як гостру, так і хронічну інфекцію.

Вірус гепатиту С здебільшого передається статевим шляхом, від інфікованої матері дитини і через кров:
  • під час вживання наркотиків ін’єкційно (спільне використання засобів для ін’єкцій);
  • внаслідок повторного застосування або недостатньої стерилізації обладнання у медичних закладах;
  • під час переливання неперевіреної крові та її компонентів.

Наголосимо, що вірус гепатиту С не передається через грудне молоко, харчові продукти, воду, під час безпечних контактів: обіймів, поцілунків, спільного вживання харчових продуктів та напоїв.

Засоби профілактики вірусу гепатиту С

  • застосування бар’єрних контрацептивів;
  • користування засобами одноразового (шприци, голки, крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала тощо) та індивідуального (зубні щітки, леза для гоління, контактні лінзи) призначення;
  • користування засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри, фартухи тощо);
  • користування стерильним інструментарієм багаторазового призначення (манікюрне, стоматологічне, хірургічне, лабораторне обладнання, інструменти для пірсингу, татуажу тощо).

Вакцини проти гепатиту С не існує, тому профілактика полягає у зниженні ризику інфікування в медичних закладах і серед уразливих груп населення, наприклад людей, що вживають наркотики ін’єкційно,
– заявили в ЦГЗ.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.