В Україні для діагностики коронавірусу переважно використовують тести від вітчизняного виробника. Про це під час брифінгу 19 січня розповів очільник МОЗ Максим Степанов.

До теми Мобільні пункти та антигени: Степанов нагадав, як оперативно протестуватись на коронавірус

МОЗ не закуповує тести на COVID-19 від російських виробників. У цьому питанні країна співпрацює з КНР, США, Кореєю, Польщею, Німеччиною, Великою Британією, Францією, Австрією, Канадою, Чехією, Туреччиною та Сінгапуром.

Максим Степанов
“Наголошую, що на сьогодні закупівля більшості ПЛР-тестів здійснюється в українського виробника "Українські генетичні технології". Як за державним замовленням, так і приватними лабораторіями для використання”.

Згідно з актуальними даними Держлікслужби, до реєстру юридичних осіб, відповідальних за введення медичних виробів для діагностики SARS-CoV-2 належить 66 медичних позицій. До прикладу:

  • Китай – 15
  • Україна – 12,
  • США – 7,
  • Корея – 5,
  • Італія – 5.

Що відомо про російські тест-системи в Україні

Степанов розповів, що від РФ в Україні є 3 зареєстрованих медичних вироби для діагностики коронавірусу. Юридичні особи, які зареєстровані в Росії, здійснюють свою діяльність через українських постачальників.

Максим Степанов
Відсоткове співвідношення використання тест-систем, виробництво яких зареєстроване в РФ, складає менше ніж 0,6%. Це використовується виключно в якихось приватних лабораторіях. Держава точно не закуповувала, не закуповує і закуповувати не буде ”.