Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні стабілізувалася через поетапну кампанію вакцинації. Про це 24 каналу розповів голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Зверніть увагу Нова хвиля коронавірусу в Україні: наскільки небезпечна та як не захворіти

Новий епідсезон

Голова комітету зазначив, що в останні тижні по всій країні, особливо у західних областях, фіксується різке збільшення кількості захворювань на COVID-19.

Якщо два тижні тому це було 1600 хворих на добу, то зараз це перевищує 10 тисяч. ВООЗ прогнозує, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні буде на кінець вересня – початок жовтня. Зважаючи на ту кількість, яку ми зараз бачимо, так воно і є,
– пояснив Радуцький.

За його словами, ситуація з боротьбою проти COVID-19 в Україні покращилась, позаяк багато українців пройшли вакцинацію третьою дозою.

"На сьогодні "Омікрон" не такий важкий, як були попередні штами. Важкі випадки, на жаль, є, але їх набагато менше зараз. Якщо не війна, то люди тестувались би регулярніше, і ми мали б гіршу картину. Водночас на сьогодні ми маємо достатню кількість вакцин. МОЗ дозволив робити четверту бустерну вакцину – за порадою ВООЗ", – додав чиновник.

Коли буде пік зараження коронавірусом в Україні: дивіться відео

Кому дозволять бустер і чи буде карантин

Радуцький вказав, що четвертий "бустер" першочергово робитимуть людям похилого віку або з хронічними захворюваннями.

"Найближчими тижнями ми очікуємо на надходження нових партій вакцин, і я думаю, що МОЗ розблокує четверту дозу для всіх охочих", – розповів голова комітету ВР.

Водночас він зауважив, що на сьогодні немає підстав для запровадження жорстких карантинних обмежень.

Сподіваюся, нас це омине. На сьогодні для загальнодержавних локдаунів поки немає умов, але на місцевому рівні – у разі дуже великої кількості хворих, місцева влада може запроваджувати якісь обмеження,
– резюмував Радуцький.

Ситуація з коронавірусом: що відомо

Вас також може зацікавити – чому в Україні зростає кількість випадків захворюваності на COVID-19: дивіться відео