З такою заявою виступила одна з провідних вчених Всесвітньої організації охорони здоров'я Соума Свамінатан, пише The New York Post.

Також на тему: Коронавірус може стати звичною хворобою, – ВООЗ

"Я б сказала, що через років чотири чи п'ять років ми змогли б контролювати (поширення коронавірусу, – 24 канал)", – сказала вона, додавши, що у неї немає "магічної кулі передбачення" і вона не знає, чи погіршиться ситуація.

За її словами, на терміни боротьби з коронавірусом впливають різні фактори: мутації вірусу, які будуть прийматися обмежувальні заходи і коли буде винайдена вакцина.

Сваніматан також заявила, що потенційно пандемія коронавірусу може стати набагато серйознішою. А якщо SARS-Cov2 мутує, то вакцина не принесе бажаного результату.

Але, за її словами, нині вакцинація здається найкращим виходом, але водночас є багато "сумнівів" щодо її ефективності та безпеки, а також виробництва і справедливого розподілу.

Що відомо про розробку вакцини?

Раніше у ВООЗ заявляли, що на розробку щеплення проти COVID-19 потрібно близько року. Однак деякі виробники стверджують, що почнуть застосування її вже у 2020 році. Китай, Німеччина, Японія та Великобританія вже повідомили про початок клінічних досліджень вакцини проти коронавірусу на людях.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.