Усі решта росіяни, які перебувають або раніше перебували на судні Diamond Princess, відмовилися від евакуацію у Росію, розповіла віцепрем'єр Росії Тетяна Голікова. Про це повідомляє російський "Інтерфакс".

До слова: США звинувачують Росію в дезінформації щодо коронавірусу

Усі евакуйовані росіяни, а також ті, хто брав участь в евакуації, проведуть 14 днів на карантині у місті Казані. Вони будуть у спеціальному медзакладі під медичним наглядом.

Під час карантину також буде проведено діагностику на наявність у них вірусу. Серед евакуйованих є і одна дитина.

Громадяни, які повернулися в Росію, почуваються добре. У людей, в яких вже виявили нову коронавірусну інфекцію, хвороба проходить у легкій формі без виражених симптомів і ускладнень. Їх здоров'ю і здоров'ю членів їх сімей нічого не загрожує,
– запевнила Голікова.

Що відомо про спалах коронавірусу на лайнері

На борту лайнера Diamond Princess було 3700 осіб з 56 країн, з яких 2700 – пасажири, решта – члени екіпажу, в тому числі – 25 українців.

Ще 17 січня США евакуювали 300 своїх громадян, й у 14 з них виявили коронавірус Covid-19. 21 лютого Велика Британія евакуювала своїх громадян та інших європейських країн – загалом 32 людей. Влада Японії зазначила, що якщо інші країни також захочуть забрати своїх громадян – вони готові до співпраці.

Пасажирів, у яких виявили вірус, відправляють до лікарень Японії. Ті, у кого коронавірус не виявили, чи ті, хто чекає на результати тесту, залишаються на судні щонайменше 14 днів.

Відомо, що на судні на коронавірус захворіло 2 українців та офіцер екіпажу. Відомі і випадки смертей від коронавірусу на лайнері – загинули двоє літніх людей, яким було понад 80 років.

коронавірус 2020, що треба знати, головні цифри
Коронавірус 2020 року у цифрах / інфографіка 24 каналу