Віцепрем'єр Словаччини Ігор Матович заявив, що мовиться про 200 тисяч доз вакцини. Зважаючи на це, домовленість країн про постачання 2 мільйонів доз препарату, яку уклав попередній уряд Словаччини, може розірватись.

Читайте також Президентка Словаччини підтримала вчених, які викрили Росію в продажу іншого "Супутника-V"

Чому Росія повернула гроші

Приводом для повернення грошей стало дослідження Словацького державного інституту контролю за ліками. Зокрема, там мовилося про те, що вакцина "Супутник V", яку Росія продала до Євросоюзу, не відповідає тій, яку схвалив авторитетний науковий журнал The Lancet.

Матович зауважив, що саме Словацький державний інститут "скомпрометував російських партнерів" своїми критичними заявами про російську вакцину.

До теми Потрібна буде третя доза вакцини проти COVID-19, а згодом і щорічна, – глава Pfizer

Що цьому передувало

  • У березні стало відомо, що Словаччина закупила російську вакцину "Супутник V" навіть попри те, що препарат не пройшов третю стадію випробувань й ще не незареєстрований в ЄС.
  • Згодом у Словаччині виникла політична криза, тому в країні затвердили новий уряд.
  • Після оприлюдення дослідження Словацького державного інституту, Російський фонд прямих інвестицій звинуватив Словаччину в порушенні контракту. Розробник вважає, що випробування вакцини "Супутник V" проводилися в неакредитованих лабораторіях ЄС.