Президентка Словаччини Зузана Чапутова зустрілася з главою SODC, яке відповідало за перевірку російської вакцини. І підтримала думку науковців.

До теми Скандал зі "Супутник V": виробник попросив Словаччину повернути поставлену партію

Окрім того, що Росія звинувачує SODC у порушенні угоди щодо нерозголошення, вчених розкритикував міністр фінансів Ігор Матович. Його зняли з посту прем'єр-міністра після того, як він закупив вакцину в Росії, не порадившись з партнерами по коаліції в уряді.

Міністерству охорони здоров'я Словаччини не потрібне схвалення вакцини від будь-яких регуляторів. Але в міністерстві вже заявили, що впроваджуватимуть ті вакцини, які проходитимуть стандартний процес затвердження в сертифікованій лабораторії або у Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA).

Угорщина – ще одна країна ЄС, яка закупила російську вакцину. На фоні скандалу та після візиту Матовича в угорській сертифікованої лабораторії також вирішили провести дослідження. Але поки що незрозуміло, що саме буде оцінювати Угорщина і яких результатів варто очікувати від цих тестів.

Деталі словацького дослідження

  • Вчені Словацького державного інституту протестували "Супутник-V" на стерильність, пірогенність, рН, прозорість, колір, аномальну токсичність, специфічну активність, відсутність видимих механічних домішок, визначення концентрації білка та зовнішнього вигляду.
  • Попри те, що за цими тестами не можна встановити точну безпеку або ефективність препарату, дослідники помітили дещо дивне.
  • Вчені виявили, що імпортовані до Словаччини вакцини не повністю ідентичні тим, результати яких були опубліковані в престижному журналі The Lancet. Що не так з препаратами, які поставила Росія Словаччині та чи разовий це випадок поки що не відомо.