Королю Норвегії Гаральду V – 79 років

Більшість сучасних монархів - це люди старшого віку. Деякі - як-от колишній король Іспанії - ще при житті передають трон дітям. Інші залишаються формальними керівниками держави до кінця. Одним з таких є король Норвегії. Гаральдові П'ятому - 79 років. Утім, він бадьорий, задоволений життям і активно займається спортом.

Королю Саудівської Аравії – 80 років

Трохи старшим є Король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд. 80-річний правитель відомий чималими статками. Їх оцінюють аж у вісімнадцять мільярдів доларів. Більшість прибутків він отримав завдяки торгівлі нафтою та нерухомістю.

Імператору Японії Акіхіто – майже 83 роки

Імператор Японії Акіхіто у грудні святкуватиме 83-річчя. Він неодноразово натякав, що через вік хоче передати престол синові. Японські закони категорично забороняють імператорові покидати трон, та уряд готовий піти монархові назустріч. У Токіо розробляють спеціальй одноразовий закон, який дозволить Акіхіто звільнитися від державних справ.

Еміру Кувейту – 86 років

Наступний у списку – емір Кувейту із довгим іменем Сабах аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах. Йому – 86. І він відомий складним характером, адже зовсім не терпить критики. Десятки кувейтських журналістів та громадських активістів сидять за ґратами тільки тому, що посміли висловити невдоволення політикою еміра.

Королеві Єлизаветі – 90 років

Абсолютний лідер серед монархів – британська королева. Їй – 90. Головна леді світу рекордсмен не лише за віком, а й за тривалістю правління. Єлизавета ІІ 64 роки на троні. Навіть побила рекорд прапрабабусі Вікторії, яка до того була монархом, що найдовше правив Британією.

Читайте також: У Таїланді не стало короля