Чотири досліджуваних препарати "мали незначний" або й зовсім відсутність впливу на перебіг хвороби у госпіталізованих і не підвищували шанси на життя. Препринт статті опубліковано на medRxiv.

Читайте також Препарат від COVID-19 надійде до України за тиждень, – Степанов про Ремдесивір

Детально про результати

Дослідження Solidarity Therapeutics Trial охоплює дані з 405 лікарень в 30 країнах.

У дослідженні взяли участь 11 266 дорослих пацієнтів, з яких 2750 отримували ремдесівір, 954 – гідроксихлорохін, 1411 – лопінавір, 651 – інтерферон + лопінавір, 1412 – тільки інтерферон, і 4088 – інший препарат.

Із загальної кількості пацієнтів померли 1253 хворих.

Вчені намагались встановити вплив препаратів на смертність, початок інтубації на апараті ШВЛ і тривалість перебування в лікарні у 28-денному періоді.

Вони відзначили, що інше використання цих ліків, наприклад, для лікування пацієнтів амбулаторно або для профілактики, "необхідно вивчити в інших дослідженнях".

До слова, Ремдесивір досі використовують у лікуванні проти коронавірусу. Зокрема, глава МОЗ Максим Степанов пообіцяв, що Ремдесивір з'явиться в Україні вже наступного тижня.

Що таке Solidarity

Solidarity – програма ВООЗ, яка має на меті ефективні препарати про COVID-19. У рамках програми, лікарі у всьому світі реєстрували пацієнтів з коронавірусом та провдили лікування визначеними програмою чотирма препаратами. Лише за умови згоди пацієнтів.