Повертаючись з війни, солдат - потрапляє в інший світ. В якому немає вибухів та смерті. Та звикнути до миру - непросто. Кадровий військовий із позивним Штірліц перші три дні після повернення додому не міг вийти з квартири. Він втратив сон через постійне передчуття небезпеки.

Афганістан – ще одна страшна війна, в якій українці свого часу брали участь. Тоді в Радянському Союзі психологічної реабілітації не було. Вояки, які повертались додому, не знаходячи себе у мирному житті, прикладалися до чарки. Афганцю Сергію Червонопиському допомогли побратими і нове хобі.

Хлопців ветеранів от набирають і ведуть на мисливство в ліс, в гірські походи, тобто повертають в ті важкі ситуації, які вони перенесли тоді. В те середовище, в якому він був тоді колись і воно якимось чином уравноважує цю ситуацію, в якій знаходиться сам ветеран,
— розповідає Голова УСВА Сергій Червонописький.

Триматися разом радить і психолог. Хто як не бойовий побратим вислухає і зрозуміє бійця.

Я більше ніж в цьому впевнена буде створюватися простір, в якому бійців будуть спілкуватися саме так, як вони спілкувалися там. Поділиться своїми спогадами саме з людиною яким ти пройшов ці бойові дії,
— запевняє психолог Наталія Суворова.

Відійти від війни воякам допомагають психологи, волонтери, друзі та родичі. Всі, крім держави. Досі в Україні не створена єдина система психологічної реабілітації військових. Учитись є у кого. До прикладу, Ізраїль. Країна, яка постійно у стані війни. З роками система реабілітації вийшла на світовий рівень. Ізраїльські психологи готові ділитися своїм досвідом.

Та поки українські вояки самі намагаються увійти в нормальне життя. Вихід із психологічної прірви багато з них знаходять у сім'ї.