Про це заявили вчені з Інституту еволюційної біології Единбурзького університету та Центру вірусних досліджень університету Глазго, пише Nature Microbiology.

Також на тему: Дослідники поділили COVID-19 на 6 груп – у кожної свої симптоми

Споріднені віруси існували давно

Науковці зазначають, що серед підковоносих кажанів протягом декількох десятиліть циркулюють віруси, споріднені SARS-CoV-2. Однак вони відрізняються великою універсальністю.

Вони, швидше за все, придбали здатність інфікувати вид людей в процесі своєї еволюції, а не через "схрещування" (обмін генами) з вірусами панголіни або інших тварин.

Неймовірна різноманітність, що походить від загального предка SARS-CoV-2 / RaTG13, утворює кладу сарбековірусів кажанів з універсальними властивостями (здатних заражати цілий ряд клітин ссавців), які полегшили його перехід на людей,
– зазначили науковці.

Пандемії коронавірусів будуть повторюватись

Вони підкреслили, що людство "проспало" з відповіддю на спалах SARS-CoV-2, але це не остання пандемія коронавірусів, оскільки їх безліч, і серед них йде динамічний процес рекомбінації. Це ускладнює швидке виявлення тих, які мають пандемічний потенціал.

Вони закликають створити глобальну систему епіднагляду в режимі реального часу, яка зможе оголошувати тривогу ще до тризначного числа випадків.