Кандидат медичних наук Борис Донськой заявив, що носіння маски є доречним, коли неможливо уникнути тісного перебування з іншими людьми. Як він заявив, якщо особа перебуває на свіжому повітрі за кілька метрів він іншої, то ризики передачі вірусу є дуже низькими.

Читайте також Локдаун & червона зона: у чому різниця

За словами Донського, на свіжому повітрі концентрація вірусу знижується з кожним метром. Однак все залежить від того, яку кількість часточок розповсюджує хворий.

Як на мене, це правило не дуже раціональне, бо якщо між людьми на відкритому повітрі декілька метрів і вони ні до кого не наближаються, то шанси передачі вірусу малоймовірні,
– заявив науковець.

Донський зауважив, що доречність такого нововведення можна з'ясувати лише експериментальним шляхом.

Імунітет від COVID-19 та "британський" штам

Донський заявив, що наразі важко сказати, чи ті особи, які вже перехворіли на COVID-19, більш захищені від нових штамів коронавірусу, ніж усі інші люди. За його словами, у кожного це може проявлятися по-різному.

До теми Британський штам коронавірусу втричі заразніший і розповсюджений в Україні, – Степанов

Детальніше про вимогу носити маски на вулицях: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Кабінет Міністрів України 23 березня 2021 року оприлюднив постанову, у якій мовиться, що всі жителі населених пунктів, які належать до червоної зони карантину, мусять носити захисні маски на територіях загального користування.
  • Зокрема, мовиться про: парки, майдани, площі, бульвари, проспекти, вулиці, пляжі, кладовища та інші місця.
  • Окрім того, у "червоних" регіонах заборонили роботу канатних доріг.


Зони карантину / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу