Джерелом для поширення фейкових повідомлень стала стаття в CNN до документального фільму The Coming Contagion. Про це інформує пресслужба ЦГЗ.

До теми У Конго могла з'явитися нова смертельна хвороба: що про неї відомо

У документальній стрічці загалом мовиться про ризики появи нових хвороб через вирубку тропічних лісів у Конго та торгівлю дикими тваринами.

В самій статті автори повідомляють, що госпіталізована пацієнтка з захворюванням з вираженим геморагічним синдромом, можливо, є нульовою пацієнткою "хвороби Х". Проте в Центрі громадського здоров'я України наголосили, що ця гіпотеза не підтверджується.

У регіональному офісі ВООЗ в Африці зазначають, що причин для занепокоєння немає. Жодних згадок, окрім цієї статті, про хворобу немає,
– зазначили в ЦГЗ.

Що відомо про нову смертельну хворобу в Конго

  • У CNN 5 січня опублікували статтю, в якій мовиться про появу нової "хвороби X" у Республіці Конго.
  • За словами Жана-Жаака Муембе Тамфума, у місті Інгенде госпіталізували жінку з ознаками геморагічної лихоманки. Втім за кілька тижнів аналізи так і не виявили у неї Еболу або будь-яке інше відоме медицині захворювання.
  • Експерт також припустив, що жінка може бути нульовою пацієнткою нового патогенна зі смертоносністю 50 – 90% від смертності при вірусі Ебола (від спричиненої цим вірусом хвороби помирає приблизно половина пацієнтів).