Таку думку висловив генеральний директор Національного інституту дослідження біомедицини Конго Жан-Жак Муембе Тамфум. Про це повідомили на сайті CNN.

Цікаво Небезпечна хвороба може знищити український виноград

Невідоме захворювання

За його словами, у місті Інгенде на заході країни госпіталізували жінку з ознаками геморагічної лихоманки. Однак за кілька тижнів аналізи так і не виявили у неї Еболу або будь-яке інше відоме медицині захворювання.

На думку експерта, жінка може бути нульовим пацієнтом нового патогенна зі смертоносністю 50 – 90% від смертності при вірусі Ебола (від спричиненої цим вірусом хвороби помирає приблизно половина пацієнтів).

Який стан жінки

Хвору жінку ізолювали. Її особистість зберігають у секреті, щоб захистити її від нападів з боку місцевих жителів, а її близьким дозволяють спілкуватися з нею тільки через прозоре пластикове віконце. До цього часу всі симптоми хвороби вже пройшли, але чим вона хворіла, досі невідомо. Лікарі побоюються, що захворювання може повернутися.

Що відомо про "хворобу Х": коротко

  • Жан-Жак Муембе Тамфум назвав потенційне нове захворювання "хворобою X".
  • Так Всесвітня організація охорони здоров'я називає гіпотетичний спалах невідомого раніше захворювання, яке може призвести до нової пандемії.
  • "Х" в назві означає її непередбачуваність. У 2018 році ВООЗ включила "хворобу Х" у глобальний план щодо прискорення досліджень і розробок на випадок надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я.
  • Це означає, що вчені повинні розробити універсальні рецепти з виготовлення вакцин.