На цей час у Польщі очікують на постачання 360 тисяч доз вакцини Pfizer та Biontech. Про це заявив очільник Агентства матеріальних резервів Міхал Кучмеровскі, повідомляє RMF 24.

Читайте також Своїх хворих не вистачає: Куба буде тестувати вакцину проти COVID-19 в Ірані

Однак 12 січня 2021 року в країну надійде перша партія вакцини Moderna. Мовиться про 29 тисяч доз.

За словами Кучмеровскі, через 2 тижні після постачання першої партії вакцини Moderna, Польща отримає ще майже 40 тисяч доз препарату. Наступні 400 тисяч доз у Польщу доставлять у лютому 2021 року, а потім ще близько 360 тисяч у березні.

До теми У Британії запропонують вакцинацію від COVID-19 кожному дорослому: деталі

До кінця першого кварталу ми очікуємо приблизно на 840 тисяч доз вакцини Moderna,
– наголосив він.

У канцелярії прем'єр-міністра країни Матеуша Моравецького повідомили, що загалом у Польщу вже доставили понад 697 тисяч доз вакцини від COVID-19. Водночас щеплення зробили вже більше ніж 200 тисяч людей.

Вакцина від COVID-19: що відомо

  • На початку січня 2021 року у 35 країнах світу ввели понад 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу.
  • Спершу це робили завдяки препарату від Pfizer та BioNTech. Ефективність цієї вакцини становить 95%. Препарат має назву Comirnaty. Це двокомпонентна вакцина, яку вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Ще одна вакцина – AsrtaZeneca Оксфордського університету. Її ефективність становить в середньому 70%. Однак цей показник зріс до 90% у групі добровольців, яким спочатку давали половину дози, а потім повну дозу.
  • Водночас ефективність препарату Moderna становить 94,1%, а проти важкої форми коронавірусу – 100%. Раніше вакцина була занадто складною для зберігання. Однак вченим вдалося збільшити її термін придатності при температурі від 2° до 8°C.