Розповідати про цілющі властивості кожного джерела немає сенсу: усі вони борються з хворобами опорно-рухової, нервової та серцево-судинної систем, порушеннями обміну речовин та проблемами органів дихання. Усього майже 80 хвороб. Список настільки великий, що до нього можна внести, мабуть, усі недуги.

Найвідомішим напрямком для туристів є Берегове. Басейн на території готелю "Закарпаття" відкрили майже 50 років тому, наповнюється він з глибини 1500 метрів. Справжня температура води +50, але в басейні її охолоджують до комфортних 33-ох. Вона багата на залізо, натрій, калій, йод і фтор.

Читайте також: Україна вражає: казкові озера на Одещині з незвичайним кольором

Лише в чотирьох куточках світу можна знайти схоже поєднання елементів: в Ісландії, Новій Зеландії,та на Курильських островах. Не дивно, що слава про Берегове колись гриміла на весь Радянський Союз. До речі, нехай вас не лякає каламутний колір – це нормальний вигляд термальної води без фільтрації.

Зовсім поруч є ще один комплекс – "Жайворонок", де та ж вода, але кращий сервіс. Окрім басейнів, є ще джакузі, сауни та соляні кімнати. Останніми роками великої популярності набувають термальні води в селі Косино, що за 20 кілометрів від Берегового.

Гаряча вода струмує із 5-метрових скульптур та 16-метрового фонтану, який назвали "Краном здоров'я". Тут також декілька басейнів та сауни. У воді не рекомендують перебувати довше 2 годин, утім у Косино вам і так не вдасться цього зробити, адже відвідувачам постійно пропонують різноманітні розваги: наприклад, Свято Нептуна чи змагання на краще приготування угорського супу – Бограча.

І третє найпопулярніше місце Закарпаття – село Велятин. Його термальні джерела славляться підвищеним вмістом йоду та брому. Останній має заспокійливі властивості. У селі є кілька відпочинкових комплексів, вони дещо менші за площею, аніж попередні, але тут ще й можна лікуватися мінеральними водами Шаян.