Вікторія Сюмар згадала, що раніше у мережі були опубліковані дані з сайту Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) про те, кого вакцинують препаратом від Pfizer.

Читайте також Новий COVID-тест діагностує коронавірус всього за секунду в домашніх умовах

"Вакцину з найвищим рівнем захисту дають сьогодні не лікарям, які щоденно ризикують власним життям, не вчителям, не групам ризику. Її дають представникам влади", – повідомила народна депутатка.

Зазначимо, що нардепка не надала доказів того, що ця інформація відповідає дійсності.

Сюмар зазначила, що мільйони українців сидять удома вже понад рік (зокрема пенсіонери, люди з важкими хворобами, онкохворі, зі складними формами гіпертонії чи діабету) і бояться вийти з дому. За її словами, масова вакцинація Pfizer сьогодні начебто відбувається в міністерствах і відомствах, в апараті РНБО, в МЗС.

"В цей час українські чиновники отримують другу дозу Pfizer. Для того, щоб отримати паспорти вакцинації та безперешкодно подорожувати до Європейського Союзу", – додала Сюмар.

У Центрі громадського здоров’я спростували цю інформацію

Керівник Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Родина у коментарі журналістам 24 каналу спростував інформацію, про те, що урядовців нібито вакцинують Pfizer.

Роман Родина нагадав, що в Україні є дорожня карта вакцинації від коронавірусу. Спершу щеплення отримують люди, які мають критичний ризик інфікування (медики, які працюють з COVID-19), згодом в Україні вакцинують людей з високим ризиком тощо.

Вакцинація препаратом від Pfizer, який днями прибув в Україну, проходить в інтернатах для людей похилого віку і персоналу цих закладів. Про це повідомив керівник ЦГЗ.

"Ні про які урядовців мова не може йти. Крім того, якщо є залишки від вакцини, препарат отримують люди з першого і другого етапу (критичний і надзвичайно високий ризик, – ред.)", – наголосив керівник ЦГЗ.


Етапи вакцинації в Україні / Інфографіка 24 каналу