Tesla презентувала доступний електрокар

Компанія Tesla офіційно презентувала свій довгоочікуваний доступний електрокар. Model 3 — порівняно "бюджетна" модель із поки небагатої лінійки автовиробника. Має запас ходу мінімум 346 кілометрів та здатність розігнатися від 0 до 100 кілометрів на годину за 6 секунд. Новинка схожа за дизайном на свою дорожчу "сестру" — модель "S" —, але трохи менша за габаритами.

Сенсорний екран на панелі приладів отримав діагональ 15 дюймів замість 17, як у моделі "S". Більшість технічних характеристик нового авто залишилися, втім, нерозкриті. Засновник компанії Ilon Mask запевнив, що Model 3 отримає автопілот та швидкісну зарядку. Доступна буде версія із заднім та повним приводом. Ціна за стандартну комплектацію у США — 35 тисяч доларів, продажі заплановані на 2017 рік.

Підзарядити електрокар від смартфона

Враховуючи шалену популярність електрокарів, які набувають дедалі більшого попиту у світі, виробники споживчої електроніки намагаються іти в ногу з часом, підлаштовуючи свою продукцію під потреби ринку. Компанія ASUS готує до випуску адаптер, за допомогою якого будь-який електромобіль можна буде підзарядити від смартфона.

Ґаджет працюватиме, зокрема, з моделлю ZenFone Max, оснащену доволі ємним акумулятором на 5 тисяч міліампер-годин. За словами розробників, 90 хвилин зарядки через їхній фірмовий адаптер, здатні збільшити пробіг електрокара на годину.

ДНК-тест можна зробити у польових умовах

Лондонський стартап Bento Lab розробив мобільну міні-лабораторію для генетичних аналізів. З допомогою цієї компактної установки, завбільшки зі звичайний ноутбук, можна дістати ДНК із будь-якого біологічного зразка. До комплекту входить стандартний для таких досліджень набір інструментів та препаратів.

Увесь процес відбувається у три етапи: центрифуга виділяє зразок ДНК, термоциклер вибирає певну її частину та робить копії, після цього за допомогою гелевого електрофореза автор дослідження зможе ознайомитися з візуальними його результатами. Щоб зібрати кошти на свій винахід, Bento Lab запустила кампанію на Kickstarter’і. Попередня вартість набору стартує від 550 фунтів стерлінгів. Почати відвантажувати замовлення розробники обіцяють уже восени.

Дивіться також: Меблі наділили "інтелектом". Пентагон показав першого дрона-мисливця