Він чекав 10 років, поки МОЗ виділить кошти на порятунок за кордоном, бо в Україні таких операцій не роблять.

За словами медиків, такий стан речей зберігається через недосконале законодавство, яке забороняє пересаджувати органи від мертвих людей без згоди родичів.

Андрію сьогодні – 36, але виглядає він, як підліток. Худорлявість у нього через вроджену ваду серця. З таким діагнозом узагалі мало хто доживає навіть до підліткового віку.

Єдиним порятунком для нього була трансплантація серця і легень. В Україні таких операцій не роблять, а за кордоном це коштує півмільйона євро. Така сума для нього не підйомна. А лікування за державний кошт він чекав аж 10 років. Таки дочекався, але боявся, що не доживе.

Саме цьому пацієнту пощастило, адже щодня в Україні помирає по 9 пацієнтів, які не дочекалися пересадки органів.

Читайте також: В українських лікарнях зменшать кількість ліжко-місць

Українські медики пересаджують здебільшого нирки та печінку і лише від родичів. Знайти донора серця чи легень дуже складно. Так зване "трупне донорство" в Україні можливе лише за згоди родичів померлого.

У МОЗ пропонують змінити цей пункт на так звану презумпцію згоди. Тобто якщо за життя людина письмово не повідомляє про своє відмову пожертвувати комусь органи, то в разі її смерті у лікарів є право взяти їх для пересадки без згоди родичів.

Більше того, медики вимагають створити єдиний державний орган, який регулюватиме роботу всієї системи трансплантації.

За кілька років після операції Андрій почав нове життя. Він покинув роботу радіомеханіка і вивчився на медбрата. Зараз він займається спортом. А торік одружився і вже планує поповнення в родині.