Про деталі процедури розповіла лікар Оса Скотт, глава відділення хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного захисту і безпеки Шведський інститут оборонних досліджень, пише DW.

Також на тему: Ми маємо спільну думку: що Зеленський і Курц сказали про отруєння Навального

Вона підтвердила, що разом з колегами провів аналіз за завданням німецьких партнерів.

Відбір проб, їхнє транспортування й аналіз проводилися відповідно до дуже строгих механізмів за підтримки безперервності ланцюжка випробувань і відповідно до тих процедурами, які пропонуються міжнародною акредитацією лабораторій FOI,
– заявила вона.

Ця безперервність ланцюжка важлива, щоб жодні зовнішні чинники не могли вплинути на якість проб.

За словами науковиці, їхній підтверджує попередні результати Німеччини, зразки крові, взяті в Олексія Навального, однозначно містили нервово-паралітичний газ з групи "Новачок".

У Шведському інституті оборонних досліджень уточнили, що реакція нервово-паралітичного газу з білками крові та їхнє зв'язування, що обумовлює токсичну дію хімагента, якраз і дала змогу використовувати зразки крові у лабораторії "для перевірки" того, чи міг Навальний піддатися його вплив.

Нервово-паралітичні отрути групи "Новічок" надзвичайно токсичні. Одна крапля може вбити,
– сказала Скотт.

Що відомо про отруєння Навального

  • Олексію Навальному стало зле 20 серпня, коли він летів з Томська до Москви.
  • Літак екстрено посадили в Омську. Там опозиціонера госпіталізували лікарні.
  • Соратники Навального відразу заявили, що політика могли отруїти. Однак омські лікарі наполягали, що причиною критичного стану опозиціонера стало порушення обміну речовин.
  • Згодом політика перевезли на лікування у німецьку клініку "Шаріте". Німецькі лікарі оголосили, що політика отруїли нервово-паралітичною речовиною групи "Новачок". Цю інформацію підтвердили й незалежні лабораторії Франції та Швеції.
  • 8 вересня ЗМІ повідомили, що Навальний вийшов з коми, а 14 вересня його відключили від апарата ШВЛ.