Про перший випадок на півострові повідомив підконтрольний Росії так званий глава Криму Сергій Аксьонов. У зв'язку з цим окупаційна влада ввела низку обмежень.

Увага Гігієнічна гіпотеза: чому шкідливо жити в стерильних умовах

Обмеження в окупованому Криму

"Тобто ми перебуваємо в зоні ризику. У зв'язку з цим ми вжили запобіжні заходи організаційного характеру", – сказав він.

За його словами, окупаційна влада "ухвалила рішення" заборонити проведення масових заходів.

Також (проводити – 24 канал) наради лише у великих залах, масковий режим у всіх установах, без винятку,
– додав Аксьонов.

Інші заборони на півострові

Раніше в Криму окупаційна влада заборонила людям, старше 65 років, виходити з дому.

Також на окупованому півострові запровадили обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу для певних груп населення.

А з 17 січня в Криму посилили антиковідні обмеження. Так, у закладах громадського харчування, торгових центрах, салонах, саунах, фітнес-центрах, театрах та кінотеатрах знову мають вимагати QR-коди у відвідувачів.

Запровадили і заборону на розважальні заходи у ресторанах. Також продовжили заборону на роботу хостелів "до особливого розпорядження".

Що відомо про штам Омікрон: головне

  • Дані ВООЗ показують, що варіант, вперше виявлений у листопаді, швидко поширився та був помічений як мінімум у 128 країнах. Однак, хоча кількість випадків захворювання зросла до рекордного рівня, показники госпіталізації та смертності часто нижчі, ніж на інших етапах пандемії.
  • Омікрон поширюється легше, ніж інші штами коронавірусу, і вже став домінуючим у багатьох країнах. Ним легше заразитися також тим, хто був вакцинований або раніше хворів на попередні варіанти вірусу.
  • Згідно з ранніми дослідженнями, при варіанті Омікрон менш ймовірне тяжке захворювання, ніж при попередньому Дельта-варіанті.