Всі витрати лікарні вперше оплатив МОЗ за кошти держбюджету, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко під час брифінгу, пише 24 канал.

До теми Ціни на трансплантацію органів в Україні

Трансплантацію кісткового мозку лікарі провели попереднього тижня.

На наступному тижні в Охматдиті плануються дві трансплантації – аутологічна і від родинного донора. В кінці місяця планується третя неспоріднена трансплантація, кістковий мозок буде поставлений з-за кордону,
– повідомив Іващенко.

Також він додав, що МОЗ розробило проєкт розпорядження Кабміну про створення українського центру трансплант-координації.

Напередодні в Україні створили спеціальний підрозділ, який займається виключно питаннями трансплантації. Втім, поки що Україна стикається з низкою проблем у цій галузі, зокрема: нерозвиненість донорського етапу, необхідність розвитку системи центрів трансплант-координації, відсутність відповідного обладнання в лікарнях та підготовка хірургів.

Степанов раніше повідомляв, що для МОЗ питання трансплантації є одним із пріоритетних напрямів розвитку охорони здоров’я.

Нагадаємо, що вночі на 7 серпня троє людей у Львівській лікарні швидкої допомоги отримали другий шанс на життя. Усім їм пересадили органи від померлого донора.

Один з реципієнтів, 45-річний львів'янин, став першим в Україні пацієнтом, якому провели трансплантацію підшлункової залози. Також йому пересадили нирку. На жаль, 17 серпня лікарі повідомили про його смерть.