Блінкен наголосив, що США підтримує плани ВООЗ щодо проведення додаткових досліджень про походження COVID-19. Зокрема, у Китаї.

До теми Світ може ніколи не дізнатись походження коронавірусу, – глава ЦРУ

Як відомо, у КНР відмовилися від додаткових перевірок лабораторій та ринків на своїй території. Вони сказали, що не допомагатимуть відомству. Це засудили в США.

На зустрічі з Генеральним директором Тедросом ми обговорили порятунок життів, як припинити цю пандемію та покращивши глобальну безпеку здоров'я. США підтримує ВООЗ,
– написав держсекретар США.

У заяві Держдепартаменту США мовиться про те, що Блінкен підкреслив необхідність того, щоб наступний етап розслідування пандемії був "своєчасним, заснованим на фактах, прозорим, керованим експертами і вільним від втручання".

Він підкреслив важливість об'єднання міжнародної спільноти з цього питання, яке викликає критичну стурбованість.

Дослідження про походження коронавірусу

  • Як відомо, перші випадки COVID-19 зареєстрували в місті Ухань в грудні 2019 року. Китай неодноразово відкидав теорії про те, що вірус просочився з однієї з його лабораторій.
  • Лише у січні 2021 року група експертів ВООЗ відвідала Китай, а зокрема Уханьський інститут вірусології.
  • У звіті вони зазначили, що, ймовірно, вірус від диких тварин передався людині. Сказали, що витік з інституту малоймовірний.
  • Проте в США наголосили, що влада Китаю не дала вченим перевірити деяку інформацію.
  • У травні 2021 року президент США Джо Байден доручив спецслужбам посилити пошук джерела. Результати просили оприлюднити до вересня.
  • Голова ВООЗ також заявляв, що питання витоку з WIV рано виключати.