Влада Китаю оголосила про новий коронавірус 31 грудня 2019 року. Станом натепер офіційний Пекін повідомив про 82 тисячі хворих і 3,3 тисячі померлих від COVID-19. Тобто, все це за 3 місяці.
Цікаво Світ на карантині: список обмежень та штрафів в різних країнах
Втім, насправді вірус виявили ще 17 листопада 2019 року, писали китайські ЗМІ. Після поширення хвороби почали шукати нульового пацієнта – людину, яка занедужала першою.
Це дає нам можливість відстежити, чи буде вірус змінюватися, чи буде далі інфікувати людей. Можемо визначити, яка частинка вірусу є стабільною. І тоді створювати вакцину до цієї стабільної частини,
– пояснив ексочільник Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта.
Спочатку нульовим пацієнтом називали хворого чоловіка, який майже не виходив із дому та ніяк не був пов'язаний із ринком морепродуктів в Ухані. Однак потім сліди привели до базару.
"Зараз вважають, що нульова пацієнтка – жінка, яка продавала креветки на ринку в Ухані. Треба дослідити спосіб її життя, її звички. Чому вірус перейшов до неї, чому досі не інфікував, а тепер інфікує", – додав Володимир Курпіта.
Однак вірус міг майже одночасно виникнути в різних місцях, припускають експерти.
Ці процеси постійно йдуть у природі. І це могла бути не одна ситуація. Не один кажан є у Китаї, образно кажучи, і не один китаєць, який їсть цих кажанів,
– додав лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.
Пошук нульового пацієнта схожий на пошук голки в копиці сіна. Адже не виключено, що частина людей підхопили вірус і подолали його безсимптомно. Можливо, на пошуки підуть не один рік чи навіть десяток років.
Читайте також Американська розвідка стверджує, що Китай приховує справжню кількість хворих на коронавірус
Науковці кажуть, що найголовніше зараз зупинити поширення вірусу, тобто дотримуватися карантинних заходів, а також шукати вакцину. Чим займаються науковці у кількох країнах, зокрема у США, Китаї, Німеччині, та ряді інших країн.
Прості правила, які можуть врятувати життя / Інфографіка 24 каналу
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.