Бюджет на медицину

За його словами, зараз Україна перебуває в переддефолтному стані і надходжень до держбюджету покищо немає.

В першу чергу потрібно розширити медичне фінансування, тому що медицина залишилась на минулорічному рівні, – сказав Мусій.

Охматдит

Готовність фінансувати добудову Охматдиту висловив не лише австрійський уряд, а й приватна австрійська компанія, інвестори із Туреччини та Великобританії.

Якщо в України немає 500 млн для добудови Охматдиту, а є бажаючі іноземні інвестори, то ми повинні сприяти цьому інвестування. Єдине – тому інвестору потрібно дати якісь гарантії, – вважає Мусій.

Реформи

У нового міністра охорони здоров'я, за його словами, є усі шанси змінити медичну систему. Окрім того, його призначення та наміри свідчать про те, що він позбавляється від нав'язуваних кадрів.

Головна реформа – це боротьба із корупцією... Друга – це делегування повноважень та роздержавлення управління системою охорони здоров'я. Необхідно залучити у систему громадськість, – впевнений екс-міністр охорони здоров'я.

Корупція у медицині

Подолати корупційну складову, на його думку, дозволить віддача державних закупівель міжнародним організаціям, взаємовизнання реєстрації ліків, які зареєстровані у країнах ЄС, США, Японії за спрощеною процедурою, введення страхової медицини та перехід на ліцензування лікаря.

Читайте також: Загальний обіг ліків в Україні становить 32 млрд, — Мусій

Тактична медицина

Зараз у Комітеті із питань охорони здоров'я першим заслуховувалось питання військово-медичної доктрини. Це перший фундаментальний крок для того, щоби наблизити нашу воєнну медицину до стандартів НАТО, – розповів Мусій.

Кадрові питання

Я не маю наміру повертатись в МОЗ, тому що я зараз народний депутат і бачу себе більше в Комітеті з охорони здоров'я, – ствердив Мусій.