Вакцинація в Норвегії стартувала півтора тижня тому. Першими щеплення отримують люди з хронічні захворювання. Однак, як пише Statens legemiddelverk, вже зафіксовані перші жертви після вакцинації.

Читайте також Скільки коштує одна доза вакцини проти коронавірусу від Sinovac, яку закупила Україна

За його даними Норвезького агентства лікарських засобів, обидві жертви проживали в одному з будинків для літніх.

У вівторок, 5 січня, ми отримали два повідомлення про смерті, які сталися через кілька днів після вакцинації,
– йдеться в повідомленні.

Також у пресслужбі додали, що фахівці повинні проаналізувати, чи є введення препарату причиною смерті або ж факт того, що смерть сталася незабаром після вакцинації є лише збігом.

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же навіть серед людей старше 75 років.
  • Вакцина від цих компаній називається Comirnaty. Це двокомпонентний препарат, який вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).
  • 21 грудня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило препарат та рекомендувала його використання в країнах ЄС.