Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
"У вас часто ниє шия або спина, терпнуть та німіють пальці чи болять очі? Дуже вірогідно, що причина цих симптомів є прямо у ваших руках", – зазначила вона.
Читайте також: Більшість власників смартфонів страждають на номофобію: моторошні наслідки
Вона зазначила, що за останні роки кількість травм опорно-рухового апарату, пов’язані з надмірним використанням смартфонів, різко зростає. Ґаджети негативно впливають на поставу, виникнення відчуття болю та втоми.
Коли ми дивимося на екран смартфона або з захопленням набираємо текст, то навіть не помічаємо, наскільки неприродно низько ми опускаємо голову. Ця постава вже отримала свою назву серед науковців як "text neck" – занадто близьке положення шиї до грудної клітки,
– додала урядовець.
Чим нижче опускається голова, тим більший тиск створюється на хребет та м’язи верхнього плечового поясу. Згодом це викликає такі симптоми, як: біль, оніміння, поколювання та запалення в суглобах великого пальця руки, виникають проблеми з зап’ястям, сухість очей та інше.
Як уникнути негативного наслідку від смартфона?
- Тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення в спині.
- Намагайтесь змінювати пальці, якими друкуєте текст чи гортаєте стрічку новин. При можливості кладіть телефон на тверду поверхню та пишіть текст обома руками.
- Не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом та плечем, краще використовуйте гарнітуру.
- Обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктись та зробити невелику руханку для тіла та очей, щоб уникнути перенапруження та пересихання.