Друга ревакцинація в Німеччині

Про це заявив глава німецької Постійної комісії з вакцинації (STICO) Томас Мартенс. За його словами, останні дані з Ізраїлю свідчать про те, що четверта доза показала "деяке покращення захисту від інфекції і більш значне поліпшення захисту від важкого перебігу захворювання".

Читайте також: В Угорщині хочуть дозволити четверте щеплення проти COVID-19

Тому STICO невдовзі випустить свою рекомендацію щодо другої ревакцинації мРНК-вакцинами (Pfizer та Moderna).

Щодо вакцин, які були адаптовані до варіанту Омікрон, то комісія має спочатку дочекатися даних клінічних досліджень Moderna та Biontech/Pfizer,
– зазначив Мартенс.

Четверта доза вакцинації проти коронавірусу

  • Ізраїль першим у світі почав щеплювати четвертою дозою COVID-вакцини усіх дорослих. Там вже сотні тисяч людей пройшли через другу ревакцинацію
  • Ізраїльський медичний центр "Шиба" раніше повідомляв, що четверта вакцина проти коронавірусу підвищує рівень антитіл більше, ніж третє щеплення.
  • Раніше ці ж науковці заявили, що протягом тижня після введення четвертої дози кількість антитіл у крові збільшується майже вп'ятеро.
  • У США Центр контролю та профілактики захворювань (CDC) також дозволив щеплювати четвертою дозою вакцини проти коронавірусу.
  • А в Туреччині схвалили п'яту додаткову дозу вакцини. Щеплення дозволили тим людям, які вже отримали дві дози китайської вакцини Sinovac і дві дози вакцини BioNTech.