Сьогодні ж ВІЛ-позитивні та просто небайдужі влаштували акцію під стінами посольства Німеччини у Києві, аби уряд країни не зменшував допомогу.
За словами активістів, цьогоріч Німеччина планує скоротити допомогу на 60 мільйонів євро. Хоча інші країни-донори свої внески вже зробили. Канада виділяє 785 мільйонів доларів, Японія – 800, Франція – понад мільярд, Німеччина ж поки зупинилася на цифрі у 215 мільйонів євро з необхідних трьохсот, які обіцяли. А це, запевняють, суттєво вплине на боротьбу з хворобою.
Глобальний фонд щорічно виділяє Україні понад півмільярда доларів. Завдяки цьому вдається врятувати життя більш ніж 20 тисячам ВІЛ-позитивних, розповідає волонтер Анна. Лікування ВІЛу – це стримування вірусу, і препарати необхідно приймати постійно. Наш уряд не може самостійно забезпечити фінансування. Та найстрашніше, каже, що останнім часом хворих побільшало.
Врешті до людей виходить заступник посла Німеччини в Україні. Пояснює: кінцеве рішення, щодо фінансування ще не ухвалене. І обсяг коштів зараз обговорюють. Дипломат пообіцяв донести проблему до уряду Німеччини. Адже їх країна одна із засновників фонду. І цьогоріч вони можуть врятувати життя 22 мільйонів хворих у всьому світі.
Якщо ж фінансування таки зменшать, самостійно купувати ліки Україна не зможе. В такому випадку загрожує нова хвиля розповсюдження інфекції. І не тільки ВІЛ, це стосується і хворих на туберкульоз та гепатит C. Саме тому активісти планують влаштувати подібну акцію 5-го липня під офісом канцлера Німеччини у Берліні.
До слова, генетики з Темпльського університету Великобританії успішно протестували технологію, що дозволяє повністю очищати клітини від генів ВІЛ.