4 сучасних реанімаційних апарата на суму понад 100 000 євро передала німецька поліція українським прикордонникам. Вони встановлюються у карети швидкої допомоги, щоб якнайшвидше рятувати життя бійцям АТО, якщо поранення не сумісні з життям.

Устаткуванням карет швидкої медичної допомоги та наданням медичного матеріалу ми прагнемо зробити свій вклад солідарності у медичне забезпечення поранених співробітників прикордонної служби України,
— прокоментував Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні.

Прикордонники кажуть, що в зоні АТО немає спеціальної інфраструктури для прийому важко поранених бійців. Тому сучасні реанімобілі будуть перевозити поранених із зони боїв до шпиталів у великих містах. Для цього напоготові завжди буде чергова група швидкої реанімації.

За німецькі кошти апарати встановлять на 4 реанімобілі та згодом, обіцяють прикордонники, вже за свій кошт, обладнають ще і медичний БТР та гелікоптер, щоб застосовувати обладнання безпосередньо в бою. Коштує один реанімаційний апарат більше 10 000 євро. Крім того закупили персональні аптечки.

В руках у мене знаходиться аптечка індивідуальна. Це для кожного нашого бійця в яку входить всі необхідні препарати для само і взаємодопомоги. аптечка фіксується на нижню кінцівку або на руку. Вона мобільна, тому може знаходитись з бійцем і врятувати життя,
— розповів Генерал-майор медичної служби ДПСУ Валентин Волоха.

Нагадаємо, на лініях кордону з Росією та розмежування між силами АТО і бойовиками ситуація залишається складною.