До такого висновку прийшли біологи з Університету Дьюка.

У дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry, були задіяні 132 підлітка європеоїдної раси у віці від 11 до 15 років. Всі вони росли в сім'ях з різним рівнем достатку, від малозабезпечених до добре забезпечених. Приблизно у половини в сімейній історії хвороби значилася депресія, що, за словами фахівців, є одним з головних факторів ризику.

Незадовго до цього нейробіологи провели роботу, в якій продемонстрували, що сканування мигдалини – зони мозку, що відповідає за реакцію організму на загрозу, за допомогою функціональної МРТ, дозволяє передбачити, хто через кілька років з більшою ймовірністю буде відчувати депресію у відповідь на стрес. Результати нового дослідження виявили, що висока активність тієї ж зони мозку у вихідців з бідних сімей, що мають в своєму анамнезі депресію, сприяють розвитку афективних розладів.

Те, як мигдалина реагує на загрози, багато в чому визначається роботою гена SLC6A4, який допомагає контролювати рівень серотоніну – нейромедіатора, що відіграє роль в розвитку клінічної депресії. Експерти встановили, що у тих, хто живе в бідності, збільшується кількість з'єднань, що зв'язуються з ДНК біля SLC6A4 і зменшують активність останнього.

Читайте також: Сім незвичних наслідків стресу