Експерти Refinery29 провели соціальне опитування, результати якого показали, що 17% жінок у віці від 17 до 34 років перебувають у стресових ситуаціях постійно, а 68% — час від часу. Лише 15% опитаних відчувають стрес рідко.

Сім незвичних побічних ефектів стресу:

1. Прискорене серцебиття. Частота серцебиття під час стресу збільшується, аби дати організму необхідну енергію для подолання проблем. Тому хронічний стрес може викликати цілий ряд серйозних захворювань.

2. Розлад шлунку. Кишечник також є частиною нервової системи. Тому, коли людина потерпає від стресу, вона може відчувати нудоту, розлад шлунку та проблеми з травленням.

3. Проблеми зі шкірою. Різкий сплеск гормону стресу може прискорювати вироблення шкірного жиру. Після цього з'являються вугри, акне та інші дефекти.

4. Нерегулярний менструальний цикл. Причини затримки менструації під час стресу дослідники пояснюють еволюцією: організм жінки розуміє, що виношування дитини в стані тривожності і гноблення може опинитися під загрозою, тому починає пригнічувати статеві гормони.

5. Надмірне потовиділення. Стрес може викликати пітливість так, наче ви щойно вийшли із спортзалу.

6. Непереборний голод. В умовах стресу організм намагається запастися якомога більшою кількістю енергії для виживання, тому людина відчуває постійний голод.

7. Біль у м’язах. Коли подумки людина перебуває в напрузі, то в напрузі перебувають і м'язи. Стрес підсилює скорочення м'язів і викликає в них біль.

Читайте також: П'ять несподіваних факторів, які призводять до ранньої смерті