Вчені дослідили мРНК-вакцини від двох виробників – Pfizer-BioNTech та Moderna. У дослідженні взяли участь 954 медичних працівників Johns Hopkins Medicine, які отримали щеплення цими препаратами.

До теми У вакцині Moderna виявили сторонні домішки: в Японії викинули понад 1,6 мільйона доз

Частина з них вже перехворіли на коронавірус на SARS-CoV-2 до вакцинації. Але є й такі, які не хворіли. Учасники самостійно повідомляли про симптоми після ін'єкцій, зокрема про слабкі (біль в місці уколу, легка втома або головний біль) або клінічно значущі (втома, лихоманка або озноб).

Про клінічно значущі симптоми повідомили 52 (5%) учасники після першої дози вакцини й 407 (43%) після другої дози.

Цікаво, що після використання препарату Moderna клінічно значущі симптоми траплялись частіше. А попередня інфекція SARS-CoV-2 була пов'язана зі збільшенням імовірності клінічно значущих симптомів після першої дози.

Результати дослідження

  • Майже у всіх учасників (953 з 954, або 99,9%) виробилися пікові антитіла IgG через 14 або більше днів після введення другої дози незалежно від наявності симптомів.
  • Одна людина, у якої не виробились антитіла IgG, вживала імунодепресанти.
  • Ці результати демонструють, що мРНК-вакцини будуть добре працювати проти SARS-CoV-2 навіть в тому випадку, якщо людина не відчула жодних симптомів після вакцинації або ж не була інфікована цим вірусом.