Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі JAMA Ophthalmology. За словами авторів з Асоціації університетів з вивчення космосу (USRA) в Х'юстоні (США), перебування в космосі особливим чином "розтягує" сітківку і оптичні нерви очей.
Читайте також: Як виглядає світанок з космосу: NASA показало дивовижний знімок
Приблизно 23% учасників короткострокових польотів і близько половини членів довгострокових експедицій NASA скаржилися на проблеми із зором і розвитком далекозорості. Імовірно, що це пов'язано з перерозподілом рідин всередині черепа і здавленням мозку. Ми перевірили, що відбувається з самими очима,
– пише Крістіан Отто.
Він зазначив, що багато астронавтів скаржилися не лише на помутніння зору і розвиток далекозорості, але і мали пошкодження сітківки. Тож науковці вияснили, що під час відсутності гравітації може не тільки змінюватись структура мозку, а й інші тканини голови, зокрема, самих очей.
Раніше вчені також з'ясували, що тривале перебування в невагомості безповоротно послаблює м'язи спини і веде до "округлення" серця, а політ до Марса може привести до помітного погіршення в інтелектуальних здібностях астронавтів через деструктивну дію космічних променів на мозок.