Висновки фахівців опублікували в журналі BMJ Case Reports.

Читайте також: Від яких хвороб врятує цедра лимона

Фахівці провели дослідження на мишах, також в експерименті взяли участь троє чоловіків у віці від 40 до 70 років, що страждали від важких форм діабету другого типу.

Як позбутися від діабету 2 типу
Як позбутися від діабету 2 типу

Всім їм доводилося приймати інсулін, метформін та інші ліки, що пригнічують симптоми хвороби і поліпшують самопочуття.

Двоє чоловіків вибрали більш щадний режим голодування, відмовляючись від їжі через день, а третій чоловік голодував по три доби, а потім відновлював прийом їжі. Експеримент тривав 10 місяців.

У результаті і той, і інший метод голодування вкрай сприятливо вплинули на здоров'я чоловіків. Приблизно через місяць вони змогли відмовитися від прийому інсуліну та ліків від діабету, а рівень інсуліну і глюкози в крові впав майже до нормальних рівнів.

Усі добровольці змогли схуднути приблизно на 10-18% і позбутися від усіх неприємних наслідків розвитку діабету.

Періодичні відмови від їжі є ефективними як терапія від діабету 2 типу
Періодичні відмови від їжі є ефективними як терапія від діабету 2 типу

Лікарі зазначають, що немає доказів того, що ця терапія допоможе кожному. Однак такий спосіб лікування, на їхню думку, ефективний.

Висновок вчених такий: періодичні відмови від їжі є ефективними як терапія від діабету 2 типу.

Що таке цукровий діабет?Це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.