Американський лікар Річард Левітан написав колонку для The New York Times про те, чому COVID-19 може протікати безсимптомно – і в чому небезпека.

Читайте також: Що відбувається з організмом людини після одужання від коронавірусу

Рівень насичення крові киснем у більшості пацієнтів з пневмонією від COVID був низьким, практично несумісним з життям – і при цьому вони спокійно продовжували сидіти в смартфоні, коли ми підключали їх до монітора,
– розповів Левітан.

Якщо в хворого на COVID-19 розвивається пневмонія, інфекція вражає повітряні мішки, але при цьому легені ще не наповнюються рідиною. Відповідно, пацієнт не відчуває задишки – і через це може не звернутися до лікаря.


Коронавірусна інфекція вражає легені / Фото Unsplash

Метод ранньої діагностики коронавірусу

Є спосіб ідентифікувати пацієнтів з пневмонією від COVID швидше і це не потребує тесту чи госпіталізації.

"Тиху гіпоксію" можна визначити за допомогою простого медичного девайса, який продають в більшості аптек – пульсоксиметра",
– зазначив Левітан.

Пульсоксиметр – це прилад для неінвазивного вимірювання рівня насичення киснем капілярної крові.

У використанні він не складніше термометра: пульоксиметр надягається на палець, і через пару секунд ви побачите на його екрані 2 цифри – рівень насичення крові киснем і пульс.

Поширена практика перевірки рівня насичення крові киснем за допомогою пульсометра – неважливо, чи будуть люди робити це вдома або звертатися до лікарів – може допомогти вчасно помічати відхилення від норми, діагностувати їх і фіксувати COVID-19 ще на ранній стадії.

Важливо: якщо ваш рівень кисню нижче норми (в нормі це 96% – 98%) – це не означає, що ви хворі на COVID-19. Але вам слід звернутися до сімейного лікаря та обговорити це з ним.


Перебіг коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.