Так, люди з ослабленим імунітетом мають підвищений ризик важких наслідків COVID-19. Це ще один доказ того, що таким людям необхідна третя доза вакцини.

До теми Вакцинація у 5 разів ефективніша за природний імунітет: у США надали дані з лікарень

Ці результати показують, що хоча дві дози вакцини мРНК проти COVID-19 корисні для людей з ослабленим імунітетом, такі люди значно менш захищені від важких захворювань, ніж люди з нормальною імунною системою,
– заявив провідний автор дослідження Пітер Ембі.

За його словами, люди з ослабленим імунітетом повинні отримати додаткову дозу та ревакцинацію. Також їм обов'язково потрібно дотримуватись запобіжних заходів, таких як носіння масок в громадських місцях.

Ефективність вакцини залежить від імунітету: детальні дані від CDC

  • Дослідницька група зібрала дані про більш ніж 89 000 госпіталізацій у 9 штатах з січня по вересень 2021 року. Це найбільше дослідження з оцінки ефективності вакцини проти COVID-19 серед людей з ослабленим імунітетом.
  • Аналіз даних показав, що мРНК-вакцини (виготовлені Pfizer і Moderna) на 90% ефективні для захисту від госпіталізації у зв'язку з COVID в імунокомпетентних людей і лише на 77% для людей з пригніченим імунітетом.

У яких пацієнтів імунітет був найслабшим

Відмінності були однаковими для різних вікових груп. Проте ефективність сильно відрізнялася серед підгруп з ослабленим імунітетом. Наприклад, вона була нижчою у пацієнтів з трансплантацією органів або стовбурових клітин і вищою у людей з ревматологічними або запальними захворюваннями.