Навіть одна з них може дати метастази у життєво важливі органи. Британські науковці створили спеціального робота, який допоможе звести ризик розповсюдження раку до нуля.

"Утворення слід видаляти повністю, не залишаючи йому ніяких шансів. На нашу думку, використання такого робота допоможе хірургам досягти максимальної точності та ефективності під час операції", - каже асистент хірурга Девід Джейн.

Роздільна здатність об'єктива машини - 50 млн. пікселів. Тому не розглянути навіть одну-єдину уражену раком клітину цей робот просто не може. Коштує він кілька мільйонів євро, але висока ціна виправдана. По-перше, після таких операцій значно збільшується відсоток ремісій. По-друге, не потрібно проводити повторні операції.

"90 відсотків хворих на рак кишківника - приречені. Такі операції під силу лише висококваліфікованим хірургам-онкологам, а їх не так вже й багато. Плюс вартість кожного хірургічного втручання за попередньою оцінкою може перевищувати не одну сотню тисяч євро", - каже патолог, професор Університету Лідса Філ Квірк.

А ось що каже сам пацієнт про інновацію.

"Мені операція дуже допомогла. Я провів менше часу у лікарні і швидко одужав. Приблизно через тиждень я був вже на ногах", - каже пацієнт Кріс Ґарбетт.

Новий робот працює у тестовому режимі - спеціалісти наразі перевіряють його можливості. У випробуваннях беруть участь 400 пацієнтів з понад 20 клінік Європи, США та Азії.