Собаки, яких відібрали винюхувати коронавірус, пройдуть навчання, схоже на те, за допомогою якого цуценят тренують визначати рак, діабет, малярію або хвороба Паркінсона, повідомляє Live Science.

Також на тему: Що робити, якщо підозрюєте у себе коронавірус: інструкція

Вкрай чутливий нюховий апарат собак здатний вловлювати запах уражених клітин. Дослідження показують, що люди, які зазнали зараження малярією, привабливіші для москітів – переносників інфекції. Собаки, як і москіти, теж здатні визначати "жертв" захворювань за запахом. Причому з вражаючою точністю, іноді вони перевершують діагностичні стандарти Всесвітньої організації охорони здоров'я. Тепер вчені намагаються зрозуміти, як пахне COVID-19.

Ми знаємо, що респіраторні захворювання змінюють запах нашого тіла, тому є висока ймовірність, що собаки його розпізнають. Цей діагностичний інструмент зможе зробити революцію в протистоянні коронавірус в короткостроковій перспективі,
– розповів професор Джеймс Логан, один з керівників дослідження

Багато носіїв інфекції переживають її безсимптомно. Це серйозний ризик, враховуючи результати дослідження, які показали, що до 25% заражених можуть не помічати симптомів.


Собаки мають унікальний нюх / unsplash.com

Для таких випадків знадобляться натреновані собаки, які можуть проводити "діагностику" у 250 осіб за годину, якщо очікування британських вчених співпадуть з результатами. Цей метод міг би допомогти виявляти вірус в аеропортах і на вокзалах і запобігти повторенню епідемій, вважають вчені.

Поки що ідея виглядає привабливо, але питання не в тому, чи зможуть собаки впоратися із завданням, а в тому, чи є у COVID-19 характерний запах. Дослідники працюють над розв'язанням цієї проблеми. Для проєкту потрібно 1,2 мільйони доларів, які автори сподіваються зібрати на краудфандинговій платформі Indiegogo і отримати в уряду Великобританії. Якщо дослідження виявиться безрезультатним, зібрані кошти підуть до Фонду реагування на COVID-19.


Правда і міфи про коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.