Неможливо правильно визначити хворобу в людини лише за звуком кашлю – такого висновку дійшла команда дослідників з Мічиганського університету. Дослідження опубліковано було в журналі Proceedings of the Royal Society B.

До теми Чому виникають корки в мигдаликах та як їх лікувати

Неодноразово ви зустрічали людей, які схильні судити про ступінь захворювання тих, хто кашляє. Тривалий, гучний і вологий з мокротинням кашель сприймається як ознака хвороби, у порівнянні з простим "чистим" кашлем. Але такі судження є помилковими.

У чому суть дослідження

Дослідники зібрали 200 добровольців, щоб перевірити, чи дійсно вони можуть відрізнити за кашлем хворих людей від здорових.

Учасники дивились відео на YouTube з людьми, які кашляють. І кожного разу після відтворення одного відео кожного добровольця питали, чи є цей кашель симптомами недуги, чи це просто лоскоти в горлі.


Визначити хворобу за звуком кашлю неможливо / Фото: Pixabay

Дослідники виявили, що добровольці ставили правильний діагноз лише приблизно в половині випадків, що є не більше, ніж випадковістю.

Зазначимо, що вміння розпізнавати симптоми різних захворювань допомагає уникати хворих. Це, в свою чергу, зменшує ймовірність підчепити інфекцію. Але у випадку з кашлем варто бути обережними, адже судити когось і помилитися – дуже легко.