Про це повідомив в.о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець.

"У першу чергу страждає персонал, медичні працівники, тому ми повинні передбачити закупівлю спеціального одягу та захист медичних працівників, які працюватимуть з підозрюваними на вірус", - сказав він під час колегії МОЗ.

Лазоришинець також доручив створити міжвідомчу робочу групу із залученням експертів Національної академії медичних наук, представників Державної прикордонної служби, Міграційної служби, Міносвіти і Міністерства закордонних справ для запобігання потрапляння вірусу в Україну та контролю ситуації.

Надзвичайна ситуація, на яку мало хто звертає увагу...Вже більше двох тисяч жертв цього вірусу, який практично невиліковний. Вакцина тільки розробляється і, можливо, буде готова до використання тільки через два роки, - зазначив він.

При цьому головний інфекціоніст МОЗ України, завідуюча кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.Богомольця Ольга Голубовська підкреслює, що в Україні можливі лише окремі випадки проникнення вірусу.

"Відповідно до списку Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Україна входить до числа країн, куди ймовірність завезення збудника досить маленька. Але будь-яка людина, яка відвідує країни африканського континенту, ризикує підхопити вірус і привезти його в Україну...Я не думаю, що в Україні буде катастрофічна ситуація. А Африці - інша справа. Там місцева передача вірусу, у нас цього немає. В Україні можуть бути тільки окремі випадки завезення", - сказала вона в інтерв'ю виданню "Комсомольська правда в Україні".

Нагадаємо, якщо світова спільнота не активізує боротьбу з хворобою, то вже у грудні щотижня можуть з'являтися до 10 тисяч нових хворих, – прогнозують у Всесвітній організації охорони здоров'я. За даними ВООЗ, кількість загиблих від лихоманки Ебола уже перевищила 4 тисячі 400 осіб.