Про це повідомляє пресслужба президента України Володимира Зеленського.

Читайте також У Львові вперше провели трансплантацію серця

За словами Зеленського, проведення трансплантації в Україні буде дешевшою операцією у порівнянні з іншими країнами, а також доступнішою для українців.

Треба дуже потужно взятися за розвиток трансплантації в нашій країні. По-перше, в Україні такі операції в п'ять-шість разів дешевші, ніж за кордоном, а відтак доступніші для українців. Це підвищує шанс зберегти життя. По-друге, така якісна послуга за нижчу ціну може привабити іноземців,
– заявив президент.

Крім того, глава МОЗ повідомив, що Міністерство уже розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів. Максим Степанов вважає, що розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи.

Читайте також Кандидатка на голову НСЗУ виклала відео співбесіди, яку проводив Степанов

Питанням трансплантації та лікування за кордоном в Міністерстві охорони здоров’я буде приділятися особлива увага по тій новій структурі, яку я на минулому тижні підписав. У нас буде окремий підрозділ, який буде займатися питаннями трансплантації і лікування за кордоном,
– розповідав раніше Степанов.

Місяць раніше очільник МОЗ зазначив, що в Індії перебуває 7 українських пацієнтів, які очікують на трансплантацію. За його словами, виникли затримки через пандемію і введенні обмеження в Індії.

“В Індії...перебуває 7 пацієнтів, 2 з яких перебуває на стаціонарному лікуванні ще 5 на амбулаторному лікуванні… Ми тримаємо зв’язок з цією клінікою, де проходить лікування наших пацієнтів і намагаємося зробити все, щоб це було пришвидшено. Зараз вже певні рухи вперед щодо пришвидшення думаю, що після зняття пом’якшення в Індії, це все буде швидше і вони отримають необхідну трансплантацію”, – переконував Максим Степанов.