Найбільші зміни відбулися серед курців у віці від 25 до 44 років. У цій групі рівень куріння впав з 19,4 у 2013 році до 16,1 в 2014 році. У групі 45-65 років кількість курців скоротилася з 17,6% до 14,8% відповідно.

У 2013 році Майкл Блумберг, мер Нью-Йорка, запустив відразу кілька антитютюнових ініціатив. Це і масштабна кампанія проти куріння, орієнтована, насамперед, на тих, хто курить 1-2 сигарети в день, і мінімальна ціна на пачку на рівні 10,5 доларів, і обмеження за віком для покупців сигарет — легально купити пачку в Нью-Йорку зараз можна тільки з 21 року. Крім мінімальної ціни, мер також ввів ряд обмежень для маркетингу, були заборонені різні акції і знижки, спрямовані на стимулювання продажів тютюнової продукції.

Доктор Рібізл, професор університету Північної Кароліни, стверджує, що політика мінімальної ціни допоможе надалі скоротити кількість курців в групі з низьким рівнем достатку, яка зазвичай складають ядро ​​цільової аудиторії тютюнових компаній.

Представники антитютюнових НГО кажуть, що до закінчення епідемії куріння ще далеко, але статистика показує, що працюють саме жорсткі заходи.

Нагадаємо, що у грудні 2015 року Верховна Рада зобов'язала Кабмін встановити мінімальну ціну на пачку в Україні. Європейський Суд визначив, що суверенні уряду вправі забороняти продаж тільки дешевше, ніж сума собівартість сигарет та обов'язкових платежів. У 2014 році собівартість пачки сигарет українського виробництва була 5,30грн. Крім того, з 1 січня обов'язкові платежі (акциз, ПДВ, вартість акцизної марки) складають 10,82 грн.