Крім того, людина зможе самостійно вибрати, в якому медичному закладі і з яким конкретно лікарем вона буде отримувати медичне обслуговування.
Читайте також: Удар по мафії: як приймали медичну реформу
Цей гарантований список медичних послуг буде залежати від ресурсів, які є в наявності, тут і зараз. Всі розуміють, що ніхто не може стрибнути вище голови.
Чому ж медреформа приймається і чому так необхідна? Тому що на сьогодні право людей на безкоштовну медицину практично не реалізовано. Є частина медикаментів, які держава, грубо кажучи, нібито забезпечує – за документами, а людина їх все одно не отримує. Пацієнта все одно відправляють купувати ці медикаменти власним коштом.
Тепер же, якщо будуть кошти на певний перелік послуг, його фінансуватимуть. Буде фінансування найкращим, цей перелік послуг розширять. Але якщо ресурсів не буде, то і безкоштовних послуг буде менше. До цього потрібно бути готовими.
Що стосується фінансового навантаження на бюджет України, медреформа кардинально не змінить ситуацію. Я б навіть сказав, що ситуація покращиться. Просто з'явиться чіткість: люди будуть знати, що вони мають право на одне, друге і третє, і що все це – безкоштовні послуги. А ось за цю медпослугу потрібно доплатити, тому що держава – бідна і не може її профінансувати.
Автор: Дмитро Боярчук. Джерело: Новое время
Читайте також: Як медичну реформу зробити правильною й успішною: прості поради