Спалах коронавірусу на "швидкій" в Бердянську: що відомо

Про інфікування медичних працівників підстанції коронавірусом стало відомим після планових обстежень, повідомляє Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Актуально В Україні понад 700 людей захворіли на коронавірус за добу: ситуація в областях

Виявилось, що спершу заразився працівник, який надавав допомогу хворому. Лише згодом з'ясувалось, що пацієнт був інфікованих коронавірусом.

Різке зростання хворих на коронавірусну хворобу внесло корективи у повсякденну роботу екстреної медичної допомоги. На сьогодні вісім працівників Бердянської підстанції ШМД мають коронавірусну хворобу, яка підтверджена методом ПЛР. Бригада надавала допомогу хворому, у подальшому з'ясувалось, що той мав коронавірус.Спочатку заразився один працівник, а від нього – всі інші,
– йдеться в повідомленні.

У Центрі наголосили на тому, що всі медичні працівники були забезпеченими засобами індивідуального захисту ще з квітня та начебто "жодних обмежень" вони не мали.

За їхніми словами, кожна бригада медичної допомоги має все необхідне. Натомість рішення про застосування засобів індивідуального захисту приймає керівник бригади в залежності від ситуації.

Кількість хворих зросла

Станом на 19 липня захворювання підтвердили у 10 працівників станції "швидкої":

  • 5 медиків мають незначні клінічні прояви – нежить і підвищену температуру тіла до 38.
  • Інші 5 працівників клінічних проявів не мають.

Усі почуваються добре та перебувають під наглядом сімейних лікарів. Також на підстанції проведено додаткові заходи щодо профілактики поширення інфекції. Крім того, усіх працівників повторно обстежать методом ПЛР.

До речі На курорті в Миколаївській області спалах коронавірусу

Зауважимо, що станом на 18 липня коронавірус виявили у 7 886 медичних працівників, щонайменше 43 з яких померли. Водночас 5 365 медиків вже одужали.

Загалом на Запоріжжі, на COVID-19 уже захворіли 669 людей (активних випадків – 108), 541 особа одужала та 20, на жаль, померли.