Якщо не дотримуватись елементарних правил гігієни та запобіжних заходів, то замість користі спортзал може принести лише шкоду, передає Мenslife.
Читайте також: Науковці розповіли про надзвичайну користь медитації для організму
Медики виокремили 8 інфекцій, які можна підчепити у спортивному залі: золотистий стафілокок, кандидоз (дріжджовий грибок), папіломавірус (ВПЛ), клебсієла, стрептокок, віруси грипу та застуди, грибок стоп і нігтів.
Золотистий стафілокок, який характеризується висипанням або запаленими гнійниками із золотистою скоринкою, можна отримати через брудне спортивне обладнання.
Кандидоз (дріжджовий грибок) провокує розвиток молочниці та стригучого лишаю. Носіїв цього грибка багато, і часто вони самі про це не знають. Червонуваті цятки з білими вкрапленнями можна підчепити через вологе, тепле середовище – у басейні, душових кабінах, саунах і кімнатах для перевдягання.
Грибок стоп і нігтів також можна підчепити у спортзалі, душових чи саунах. Тому слід йти в душ у гумових тапках. Окрім того, грибок може бути на спортивному килимку, якщо на ньому хтось стояв босоніж.
Найбільш небезпечний вид вірусу – папіломавірус, передається через контакт шкіри з зараженими поверхнями або після дотику з шкірою іншої людини. Може спровокувати розвиток раку.
Бактерія клебсієли передається побутовим способом. Вона може бути на тренажерах, штангах, кранах – всюди, де людина з немитими руками торкався до речей. Вражає легені і сечовивідні канали, може спровокувати захворювання крові, менінгіт, пневмонію та інше.
Кишкова паличка може проникнути через брудні руки, немиті продукти чи предмети у залі: кнопки, дверні ручки, поручні тренажерів, спортивні килимки. Кишкова паличка викликає блювоту, нудоту, розлад шлунка, пневмонію.
Стрептокок передається через побутові предмети і повітряно-крапельним шляхом. Його можна знайти на тренажерах, у саунах та душових. Інфекція проявляється у вигляді болючих відчуттів у горлі.
Віруси грипу та застуди – звичне явище у будь-якому приміщенні, якщо хтось прийшов, не долікувавшись.
Профілактика
Не забувай проходити огляди у лікаря, а при порушенні шкірних покривів (тріщини, порізи, мікротравми) краще не відвідуйте зал, поки ранки не загояться.
Не забувайте про правила особистої гігієни – мийте руки до і після тренажерів, користуйтесь своїм рушником. А ще не ходіть босоніж – обов'язково одягайте змінне взуття у спортзал та у душ.
Фото: unsplash.com.